Rüyada Kedi Görmek

umit

Admin
Yönetici
3 Nis 2019
95
1
8
www.forumhayal.com
#1
Rüyada kedi görmek bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcı ve güçlü bir kişiliği, geceyi, duyguları, şifa bulmayı, sakinliği, yeniden doğmayı, sezgi ve içgüdüsel hareketleri sembolize eder.

Bu hayvanlar kurnaz, cesur ve atik oldukları için, rüyada harekete geçilmesi gereken alanlara dikkat çekerler.
Kedigillerin insanla yaşayan belki de tek üyesi kedidir. Bu hayvanlar birçok insan için dost anlamına gelirken bazıları için de nefret edilecek kadar itici olabilir.
Bundan dolayı rüyada kedi görmenin yorumu kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kedi bulunduğu ortamda negatif enerjiyi alarak, topraklama yaptığı için rüya tabirlerinde pozitif dönüşümü simgeler.
Rüyayı gören kişinin kendisini sömüren enerjilerden özgürleşip, daha aktif bir yaşam süreceğine işaret eder.
Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir
İslam kültüründe de kediye hassasiyetle ve saygıyla yaklaşılır.
Bu rüya için genellikle negatif yorumlar yapıldığını görmekteyiz. “Negatif” tanımı aslında tıpkı bir rahim gibi karanlık, boş ve yüklenebilen, içine alan manasını taşır.
Rüyada Kedi Yavrusu Görmek
Siyah kedinin renginden dolayı “negatif” olarak kabul görmesi biraz daha fazladır ama bu genel geçer bir kabul etme biçimidir. Bütün bunların aksine rüyada kedi görmek rengi ne olursa olsun, gergin olanı rahatlatan ve ortamda bulunan “negatif” enerjileri topraklama özelliğine sahiptir.
Kediler kendi kararları doğrultusunda değişen koşullara göre yönünü yeniden tayin edebilen esnek, güçlü ve zeki hayvanlardır.
Bu nedenle “kedi gibi dört ayak üstüne düştün” söylemi şanstan çok, kişinin olaylardan kendi faydasına bir yol bularak çıkmayı başardığı için kullanılan bir deyimdir.
Bütün bunlardan dolayı rüyada kedi görmek derin anlamlar içerir ve kişiye yaşadığı sorunun nerede olduğuna dair ipucu verir ve yaşam içinde esnek olunması gereken durumları anlatır..

Onları negatif ve sevimsiz bulan kişiler daha çok anlatılan hikayelerden etkilendiği gibi başka etkenlerden dolayı da böyle hissediyor olabilirler.
Rüyada hayvanın rengi ve bulunduğu ortam yorum açısından çok önemlidir. Kişiye, duyması ve görmesi gerekenler konusunda yol gösterir.
Hastalar için şifa bulmaya, dişiliği sembolize ettiğinden, çocuk isteyen biri için, doğurganlığa ve güç sahibi olmaya işaret eder.
Hayvanı yaralı bir durumda görmek, kişinin incinen yanlarını anlatır. Veterinere tedavi için götürmek ise, iyileşmek, sorunlara çözüm bulmak anlamına gelir.
Rüyada Beyaz Kedi Görmek
Bu rüya ruhsal bir korunmadır. Kişinin eril enerji veya devlet tarafından sağlanan bir himaye altına gireceği, yaşamda farklı alanlarda destek bulacağı anlamına gelir.
İş hayatıyla ilgili başarılara, aile içindeki saadete, mutluluğa, sevinçli ve güzel bir haber almaya delalet eder.
Aynı zaman da kişinin istekleri doğrultusunda harekete geçmesi gerektiğine, şanslı günler içinde olduğuna yorumlanır.
Rüyada Siyah Kedi Görmek
Kişiye rüya içinde kendini iyi hissettiriyor ise korunduğu anlamına gelir. Üzerindeki negatif enerjiden özgürleşip ve sakinleştiği, görüş açısının daha net olduğu bir dönemin içinde bulunduğuna delalet eder.
Rüyada siyah kediden korktuğunu görmek, kişinin yaşamda başına gelmesinden korktuğu bir durumdan kurtulacağına veya, korkuları ile yüzleşmesi gerektiğine tabir edilir.
Siyah kediyi evde görmek, kişinin bazı negatif duygu ve düşüncelerden arınması gerektiğine, kavga ve gürültüden uzak durmanın faydalı olduğuna işaret eder. Eve gelip giden insanlar konusunda daha seçici davranması gerektiğine yorumlanan uyarıcı bir rüyadır.
Rüyada Sarı Kedi Görmek

Görüldüğü mekana göre değişik yorumları olabilir. Evde görmek, güzel ve sevimli bir kadın ile evlenmeye, sevinç ve mutluluk getiren güzel bir habere, çocuk sahibi olmaya, ikili ilişkilerde başarılı olmaya delalet eder.
Rüyada Evde Kedi Görmek
Bu hayvana sahip olmayan birinin onu evinde görmesi, eve yeni bir aile üyesinin katılması ile birlikte, sevinçli güzel haberler almaya ve gelecek olan bir misafire delalet eder.
Rüyada evin yatak odasında görülen kedi, gönül ilişkilerinde sorun olduğuna yorumlanır. Eşler arasına, üçüncü bir kişinin girdiğine dikkat çeker.
Rüyada kedinin eve girmesi, ev halkında bulunan negatif duygu ve düşünceleri temizleyip, daha sakin davranışlar göstereceklerine ve şans olgularının yüksek olduğuna yorumlanır.
Rüya sahibinin kedi tarafından kendine bir şey getirdiğini görmesi, hislerinin yol göstermesiyle birlikte, getirdiği şeyin simgelediği nesneye bağlı olarak eline geçecek olan sonucu temsil eder.
Rüyada Yavru Kedi Görmek
Saflık, masumiyet, sevinç ve mutluluğa, hamile bir kadına, güzel ve sevimli bir dosta ve kişinin sevgiye duyduğu ihtiyaca delalet eder.
Bu rüya kişinin özgürlüğe giden yolda öğrenmesi gereken derslere işaret ederken, çocuksu neşeyle birlikte yeni şeyler keşfetme isteğine de yorumlanır.
Bazen de farketmenizi bekleyen korunmaya muhtaç birinin sizden yardım beklediğine veya kendisinin de sevgiye ihtiyaç duyduğuna delalet eder.
Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü veya bir kedi öldürdüğünü görmek ve hayvanın kaybolması gibi durumlar, kişinin kendi özgürlüğünün kısıtlandığını hissetmesine neden olacak olaylara delalet eder.
Böyle bir rüyada kişinin kendi özgürlüğünü hangi durumların veya kişilerin kısıtladığını bulması halinde, içinde olduğu duruma bir çözüm getirebileceği konusuna dikkat çeken bir rüyadır.
Rüyada Kedi Sevmek
Kazançlı bir işe girmeye, evliliğe veya çocuk sahibi olmaya, bazen de girilen işlerde dikkatli olup, menfaatini korumak gerektiğine delalet eder.
Normal yaşamında bu hayvanı seven birinin, rüyasında onu okşayıp sevdiğini görmesi, vefalı bir dosta veya öyle biriyle tanışmaya ve muhabbet etmek anlamına gelir.
Günlük yaşamında bu hayvanı sevmeyen birinin rüyasında, sevdiğini görmesi, kişinin çıkarları doğrultusunda ikiyüzlü davrandığına ve bundan dolayı içten içe rahatsız olduğuna yorumlanır.
Rüyada bir kedinin gelip sizden sevgi beklediğini belli edip sürtünmesi, kişinin iyi niyetli olduğuna ve bundan dolayı zarar görebileceği konuların varlığına veya olaylara dikkat çekiyor olabilir.
Rüyada Kedi ve Fare Görmek
Rüyada bu iki hayvanın bir arada olduğunu ve kedinin fareyi yakalamaya çalışmadığını ve iki dost gibi bir arada durduklarını görmek, kişinin iş hayatında veya özel hayatında kendisi aleyhine yapılan bir iş birliğine ve sinsi çıkarcı insanların çevresinde bulunduğuna, dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.
Kedinin fareyi yakalamaya çalıştığını görmek, kişinin dostları tarafından çıkarlarının korunduğu anlamına gelir.
Rüyada Kedi Tırmalaması
Onun tarafından tırmaladığını gören kişi, maddi konularda zarara uğrayacağına ve bu konuda dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Başka bir yorumu da, yakınında bulunan bir kadın tarafından zarar göreceğine ve kırıcı sözler duyacağına işaret eder.
Rüyada Konuşan Kedi Görmek
Rüya sahibinin gözündenden kaçan bir konunun varlığına dikkat çeker. Söylediği şey ise, önemli bir ayrıntıyı haber veriyor olabilir.
Böyle bir rüyada nerede ve hangi durumda olduğuna bağlı olarak etraftaki sembollerin anlamlarına göre yorum yapılması gerekir.
Rüyada Kedi Olduğunu Görmek

Kişinin bir çıkmazı olduğuna, zor bir durumun içinde olduğuna delalet eder. Bu durum kişinin sakin davranıp uygun anı kollaması, cesur ve atik olması gerektiğine işaret eder.
Bazen de bir kedi gibi, kendisinin de sevgiye muhtaç ve bekleyiş içinde olduğu anlamına gelir.
Rüyada Kedi Eti Yemek
Kişinin bir yanlışın içinde olduğuna veya haram yoldan rızkını temin ettiğine ve bundan duyduğu rahatsızlığa delalet eder.
Bu rüya kişiye davranışlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğine dikkat çeker.
Rüyada Vahşi Kedi Görmek
Yeni girişimde bulunulan bir işte rakiplerin çok güçlü olduğuna ve kişinin yaptığı şeylerde veya iş yaptığı insanlara karşı daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.
Bir başka yorumu da kişinin yaşam koşullarından özgürleşmek istediğine ve istediği şeyi elde edeceğine delalet eder.
Rüyada Dişi Kedi Görmek
Bekar biri için, aşık olup evleneceği bir kadına yorumlanır. Dişi bir ev kedisi görmek, sakin ve sevgi dolu, sadık bir eşe sahip olmaya delalet eder.
Rüyada dişi bir sokak kedisi görmek, sonu hüsranla bitecek bir aşka, vefasız bir dosta yorumlanır.